spinner

Doha Turu Qatar Havayolalrı ile (Doha gidiş 13:45 - Doha dönüş 14:05)

Fiyat ve Tarih Seçenekleri

hotel

3* Kingsgate Hotel by Millennium vb.

 • Tarih: 28 Eylül, 2023
 • Oda Sayısı: 1
 • Kişi Sayısı: 2
 • Detaylar
 • %21 İndirimli
 • Toplam 1393.56€ 1764.00€
 • (34839.00₺)
Seç

Gidiş Bilgisi

28 Eylül 2023, 01:45 Uçak ile Qatar Havayolları QR 240

Dönüş Bilgisi

1 Ekim 2023, 02:05 Uçak ile Qatar Havayolları QR 245

Ulaşım Açıklama

Qatar Havayolları  ile QR 240  sayılı tarifeli seferi ile saat 13:45

Qatar Havayolları  ile QR 245 sayılı tarifeli seferi ile saat 14:05

Tur Süresi

3 Gece 4 Gün

Tur Bölgesi

Afrika

Çıkış Şehri

İstanbul

1. Buluşma Noktası

İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde siz değerli konuklarımızla 10:30’de buluşma.

Tur Açıklama

Katarın başkenti Doha da 4 güzel gün sizleri bekliyor.

Tur Planı

İstanbul – Doha

İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde siz değerli konuklarımızla 10:30’de buluşma. Qatar Havayolları’na ait QR 240 numaralı sefer ile 13:45’de Katar’ın başkenti Doha’ya hareket, 17:55’de varış. Varışımızı takiben grubumuza özel aracımıza binerek otelimize transfer oluyoruz. Serbest zaman ve geceleme otelinizde.

Doha 

düzenleyeceği, yarım günlük panoramik olarak yapılacak Doha Şehir Turumuza katılabilirler(60 Eur). Turumuz esnasında Doha'nın otantik çarşısı Souq Waqif, İslamik Sanat Eserleri Müzesi, Corniche, Pearl-Qatar, Porto Arabia, Katara Village ve West Bay Bölgesi (Barzan Tower, Al Fardan Tower devlet binaları) görülecek yerler arasında. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin düzenleyeceği Işıl ışıl Doha Tekne turuna katılabilirler(60 Eur). Katar halkının geçmişte inci avcılığında kullandıkları teknelerle gerçekleştireceğimiz bu 1 saatlik turumuzda Doha'nın ikonik gökdelenlerinin bulunduğu West Bay bölgesi, İslam Eserleri Müzesi, Fifa 2022 Dünya Kupası Anıtı gibi yapıları denizden görme ve fotoğraflama fırsatı bulacağız. Turumuzun ardından otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

Doha

Sabah kahvaltısının ardından alışveriş ve çevre gezileriniz için tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği Çöl Safarisi turuna katılabilirler(135 Eur). Bölgenin olmazsa olmazı bu turumuza Katar'ın güneyine, Suudi Arabistan sınırına doğru yol alarak başlıyoruz. Ardından çöle ulaşıyoruz ve profesyonel 4x4 şoförlerimizin lastiklerin havalarını indirmek için verdikleri 10 dakikalık moladan sonra turumuza başlıyoruz. Nefes kesici çöl safarimizde kum tepelerinin üzerinden geçerken heyecanın doruklarını yaşayacaksınız. Turumuzun sonrasında otelimize geri dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

Doha - İstanbul

Sabah kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve Doha Havalimanı'na transfer. Pasaport, bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Qatar Havayolları QR245 tarifeli seferi ile saat 14:05'te İstanbul'a hareket. Saat 18:35'te İstanbul Havalimanı'na varış ve turumuzun sonu.


Katılım Koşulları

Tur Katılım Koşullarıdır. Mutlaka Okuyunuz.


1. Otelfırsatı.com ; hava yolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. 

2. Uçuş saatlerimizi bürolarımızdan ve satış temsilcinizden öğrenebilirsiniz. Hava yolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Otelfırsatı.com  sorumlu tutulamaz. Otelfırsatı.com, zorlayıcı nedenlerin bulunması halinde; tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.

3. Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında ilgili hava yolu kontuarlarında ya da online olarak hava yolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur. 

4. Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri havaalanlarında sesli anons edilmekte ve alandaki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler kişiler tarafından takip edilmelidir.

5. Tura katılım için Otelfırsatı.com tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden Otelfırsatı.com sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.

6. Programlarda belirtilen geziler zorlayıcı nedenlerin varlığı halinde, belirtilen gün ya da günler dışında başka bir gün yapılabilir. Programa dahil olarak belirtilen öğle ve akşam yemeği servisleri gerekli görüldüğü durumlarda veya uçuş saatlerindeki değişiklikler nedeni ile acentenin belirlediği restoranlarda verilebilir. 

7. Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Şehir turları ve ekstra turlar, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Ekstra tur fiyatları, içerik ve katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilir. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, veya hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Otelfırsatı.com sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda  imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

8. Programda ekstra olarak belirtilen geziler yeterli katılım olmaması halinde yapılamayabilir. Turların yapılamamasından Otelfırsatı.com sorumlu tutulamaz. Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Yol üzeri yapılacak olan ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından kente girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından  Otelfırsatı.com sorumlu tutulamaz.

9. Tura iştirak eden kişilerin; şahsi eşyaları, çantaları ve valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan, kaybolan veya çalınan eşyalardan Otelfırsatı.com sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında ülkeye veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir. 

10. Otelfırsatı.com, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, ilave yataklar; açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. 3.yatak standart yataktan küçüktür. Fiyat listesinde belirtilen çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir. 

11. Katılımcıların seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir.

12. Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda Otelfırsatı.com misafirleri Otelfırsatı.com sorumluluğundadır.

13. Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi yoğun dönemlerde  oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede olabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce bilgi verilecektir.

14. 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

15. Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu ve sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.16. Tur programında dâhil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

17. Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

18. Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.

19. Promosyon ve Erken Rezervasyon kampanyalı turlarımızda misafir tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz.

20. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

Hizmetler

Ücretsiz Servisler

 • Qatar Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul – Doha gidiş/dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli
 • Doha’da seçilen otellerde 3 gece oda kahvaltı konaklama
 • Özel araçlarla Havalimanı – Otel – Havalimanı transferleri
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası
 • Seyahat ve sağlık sigortası (65 yaş üzeri sürprim uygulanır.)

Ücretli Servisler

 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli
 • Kişisel harcamalar
 • Ekstra turlar
 • Panoramik Doha şehir turu
 • Seyahat sağlık sigortası (30 Gün ve üzeri konaklama yapacak kişilerin, Qatar menşeli firmalar aracılığı ile sigorta yaptırması zorunludur. 29 Gün ve altı geceleme yapacak yolcular <Türk ya da yabancı> dilediği firmadan sigorta yaptırabilirler.)

Tarihler ve Fiyatlar

1. Seçenek
Hotel Adı 3* Kingsgate Hotel by Millennium vb.
Single PP 810.00€
Double PP 630.00€
Triple PP 630.00€

1. Seçenek
Hotel Adı 4* Millennium Central Hotel vb.
Single PP 900.00€
Double PP 675.00€
Triple PP 675.00€

1. Seçenek
Hotel Adı 5* Hyatt Regency Oryx Hotel vb.
Single PP 1035.00€
Double PP 765.00€
Triple PP 765.00€

1. Seçenek
Hotel Adı 3* Kingsgate Hotel by Millennium vb.
Single PP 810.00€
Double PP 630.00€
Triple PP 630.00€

1. Seçenek
Hotel Adı 4* Millennium Central Hotel vb.
Single PP 900.00€
Double PP 675.00€
Triple PP 675.00€

1. Seçenek
Hotel Adı 5* Hyatt Regency Oryx Hotel vb.
Single PP 1035.00€
Double PP 765.00€
Triple PP 765.00€

1. Seçenek
Hotel Adı 3* Kingsgate Hotel by Millennium vb.
Single PP 810.00€
Double PP 630.00€
Triple PP 630.00€

1. Seçenek
Hotel Adı 4* Millennium Central Hotel vb.
Single PP 900.00€
Double PP 675.00€
Triple PP 675.00€

1. Seçenek
Hotel Adı 5* Hyatt Regency Oryx Hotel vb
Single PP 1035.00€
Double PP 765.00€
Triple PP 765.00€