Avrupa 'nın Görülmesi Gereken 10 Başkenti

Otelfırsatı ile siz de avrupanın 10 başkentinden birinde yerinizi ayırtın.
-
1

Londra, İngiltere

Canlı bir Avrupa başkenti Londra

Bu canlı Avrupa başkenti her yıl milyonlarca turiste ev sahipliği yapıyor ve onu yapılacaklar listenize eklemek için pek çok neden var. Londra harika bir yemek ortamına, ünlü müzelere, devasa parklara ve çok daha fazlasına sahiptir. Bir Avrupa başkentinde isteyebileceğiniz her şeye sahip. Ziyaret ettiğinizde, yapılacak en turistik şeylerden biri New Routemaster'a atlamaktır. Bu ünlü çift katlı kırmızı otobüsler, tarihi bir aracı deneyimlemenizi sağlar ve aynı zamanda harika fotoğraflar çekmenizi sağlar. Big Ben, Tower Bridge, Tower of London ve çok daha fazlası gibi seçebileceğiniz pek çok turistik yer var.  Londra'nın stratejik konumu, Avrupa'nın geri kalanını hızlı bir şekilde keşfetmeyi kolaylaştırır.

Hemen Yerini Ayırt!
2

Dublin, İrlanda

İlginç bir tarih keşfetmek için gidilmesi gereken yer Dublin!

Dublin şehri canlı bir gece hayatı sağlar. Bir İrlanda pubını ziyaret edebilir ve haftanın her günü canlı İrlanda müziği performanslarını izleyebilirsiniz. Yeni arkadaşlar edinmek ve ilginç bir tarih keşfetmek için harika bir şehir. Şehrin göbeğinde gururla duran Dublin Kulesi gibi yerleri de ziyaret edebilirsiniz. İrlanda'nın en büyük stadyumu ve tüm Avrupa'nın en büyük üçüncü stadyumu! Zamanda geriye yolculuk yapmak ve Dublin tarihi hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız Dublin Kalesi'ni ziyaret edebilirsiniz.

Hemen Yerini Ayırt!
3

Amsterdam, Hollanda

Büyüleyici bir hayat Amsterdam 'da

Amsterdam sağlıklı yiyecekler, açık hava eğlencesi ve diğer heyecan verici avantajlar sağlar. Ünlü kanal sistemlerinin etrafında yürüyebilir veya bisiklete binebilirsiniz.  Kanal, bu güne kadar şehirde hayati bir ulaşım yöntemidir. İster yürüyün, ister bisiklete binin veya bir tekneye binin, gözlerinizi anıtlara açık tutun. Amsterdam, güvenli Avrupa Başkentlerinin başında gelir . Şehirde çok sayıda bisikletçi ve bar bulacaksınız. Şehrin büyüleyici gündüz hayatı ve gece hayatı, onu Avrupa'nın en ünlü başkentlerinden biri yapmaktadır.Amsterdam'ın Avrupa'nın raylı sistemindeki stratejik konumu, Avrupa'yı keşfederken kendinizi temel almak için harika bir yer haline getiriyor. Diğer birçok Avrupa Başkentine hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

 

Hemen Yerini Ayırt!
4

Berlin, Almanya

Bohem bir hava Berlin 'de

Bu Avrupa başkenti, geleneksel sanatçılar ve sokak sanatıyla dolu bohem bir havaya sahiptir. Aynı zamanda gece hayatı için en iyi Avrupa şehirlerinden biridir. Enerji dolu bir şehir olan Berlin, tarihini ve kültürünü deneyimlemek için dünyanın her yerinden gezginleri kendine çekiyor.Tarih meraklıları, İkinci Dünya Savaşı tarihinin ürkütücü kalıntılarını bulabilir. Berlin Duvarı'nın küçük bir parçası hala duruyor, geçmişin derslerini tam olarak sergiliyor ve Holokost Anıtı, öldürülen Avrupa Yahudilerine adanmış hareketli bir anıt. Ancak bugünün kentinin geçmişinin üzerinde yükseldiğini görmek size daha iyi bir gelecek için ilham verecektir. Berlin'deyken Brandenburg Kapısı'nı mutlaka ziyaret edin, Atina'daki Akropolis girişinden ilham alıyor. Neoklasik mimari, Berlin'in birliğini simgeliyor ve ayakta kalan tek şehir kapısı olmaya devam ediyor. 

Hemen Yerini Ayırt!
5

Atina, Yunanistan

Popüler bir turizm merkezi Atina

Avrupa'nın her yerinde tarihi yerleri bulabilirsiniz ancak en eski Avrupa başkenti olarak Atina gerçekten diğerlerinden ayrılıyor. Ünlü şehir, göz alabildiğine tarihi yerler sağlar. Akropolis, ilk inşa edildikten binlerce yıl sonra popüler bir turizm merkezi olmaya devam ediyor. Herodes Atticus Odeonu, şehir genelinde açık hava tiyatro gösterilerinin popüler olduğu eski zamanlardan kalma konut yaşam tarzı parçalarını sergiliyor.

Hemen Yerini Ayırt!
6

Lizbon, Portekiz

Okyanus Akvaryumu Lizbon 'da

 Avrupa'nın parti şehri birçok seçenek sunar. Partiden sonra Alfama bölgesine gidin. Miradourso das Portas do Sol, Tagus nehrinin ve bölgeyi dolduran kırmızı çatıların muhteşem manzarasını sunmaktadır. Alışverişe meraklıysanız Hırsızlar Pazarı'na mutlaka göz atın. Adına rağmen burada hırsız bulamazsınız ama çok çeşitli hediyelik eşyalar bulacaksınız.Şehrin daha fazlasını görmek için Lizbon'un ünlü 28 numaralı tramvayına atlamayı unutmayın. San Francisco'daki teleferikler gibi şehir genelinde tramvaylar bulacaksınız. Belem mahallesi, güzel okyanus manzarası ve bol miktarda tarih sunar. Lizbon Okyanus Akvaryumu'nu da ziyaret edebilirsiniz.

Hemen Yerini Ayırt!
7

Oslo, Norveç

Yeşil alanlar ve muhteşem heykellerle dolu Oslo

Başkent, doğal sahil manzaraları ve parklar sunar. Geniş Vigeland Park'ta yürüyüş yapabilirsiniz. Yeşil alanlar ve muhteşem heykellerle dolu. Vigeland Park'tan sonra Frogner Park başka bir harika varış noktasıdır. Viking Gemi Müzesi, Viking günlerinin tarihi hatıralarını sunar. Müzedeki gemiler, 1000 yıldan daha uzun bir süre önce büyük denizlerde yol aldı.

Hemen Yerini Ayırt!
8

Madrid, İspanya

Tarihi müzeler ve anıtsal mimari Madrid 'de

Güzel parklar, tarihi müzeler ve anıtsal mimari Madrid'in sokaklarını dolduruyor. Parque del Retiro, her yıl milyonlarca ziyaretçiyi kendine çekiyor. Parkın Madrid'in merkezindeki konumu, onu popüler ve erişilebilir bir yer haline getiriyor. İspanyol Monarşisi bu parka 19. yüzyıla kadar sahipti.  Ayrıca Madrid'in görkemli Kraliyet Sarayı'nda da gözlerinize ziyafet çekebilirsiniz. Bu güzel bina 2.000'den fazla yaldızlı odaya sahiptir. Güzel sanat eserleri, sarayın duvarlarını ve tavanlarını kaplıyor. İspanya'nın daha fazlasını görmek istiyorsanız,  Barselona'ya  da gidin. Madrid'den bir tren sizi oraya üç saatten kısa sürede ulaştırır.

Hemen Yerini Ayırt!
9

Paris, Fransa

Aşk ve ışık şehri Paris

Aşk ve Işık Şehri, popüler bir Avrupa turizm merkezi olmaya devam ediyor. Eyfel Kulesi ve Louvre Müzesi gibi ünlü cazibe merkezleri, burayı en çok ziyaret edilen Avrupa Başkentlerinden biri haline getirmeye yardımcı oluyor. Paris, canlı bir kültür ve çok sayıda restoran sunmaktadır. Eyfel Kulesi'ndeki gözlem platformundan veya Arc de Triumph'tan şehri havadan izleyebilirsiniz. Arc, I. Dünya Savaşı'nı sona erdiren ve kaçırılmaması gereken 1919 ateşkesi için yıllık bir törene ev sahipliği yapıyor.Champs-Elysees'i ziyaret etmeden Paris'ten ayrılmayın. Bu ünlü cadde, Arc de Triumph ve Place de la Concorde'u görmenizi sağlar. Avrupa'da ziyaret edilecek en iyi  yerlerden biridir .

Hemen Yerini Ayırt!
10

Roma, İtalya

Büyüleyici tarihiyle Roma

Roma İmparatorluğu'nun tarihi , bu büyüleyici şehirde ziyaretçilere kendini gösteriyor. Roma Kolezyumu, görülmesi gereken bir turistik yer olmaya devam ediyor. Bu şehri her ziyaret ettiğinizde, yeni bir tarih parçasıyla karşılaşacaksınız. Roma Forumu'nda yürümek asla unutamayacağınız bir şeydir. Bu Forum, Roma'nın faaliyetlerinin merkez üssü olarak başkanlık etti. Şehri gezerken Trevi Çeşmesi'nde mola verin. Bu şaheser, Roma'nın çeşmeleri arasında ve iyi bir nedenle en çok övgüyü ve takdiri alıyor. 

Hemen Yerini Ayırt!
11

Oslo, Norveç

Yeşil alanlar ve muhteşem heykellerle dolu Oslo

Başkent, doğal sahil manzaraları ve parklar sunar. Geniş Vigeland Park'ta yürüyüş yapabilirsiniz. Yeşil alanlar ve muhteşem heykellerle dolu. Vigeland Park'tan sonra Frogner Park başka bir harika varış noktasıdır. Viking Gemi Müzesi, Viking günlerinin tarihi hatıralarını sunar. Müzedeki gemiler, 1000 yıldan daha uzun bir süre önce büyük denizlerde yol aldı.

Hemen Yerini Ayırt!