Londra 'da Görülmesi Gereken 10 Yer

Otelfırsatı ile siz de Londra 'da yerinizi ayırtın.
-
1

İngiltere 'nin Başkenti Londra

Turistik Cazibe Merkezi Londra

Londra dünyanın en büyüleyici şehirlerinden biridir. Ziyaretçilerin güzelliklerine şaşkınlıkla bakmalarına ve telefonlarının fotoğraf depolama alanını tüketmelerine neden olur.İngiltere'nin hareketli başkenti, yemek meraklıları, maceracılar, tarihçiler ve çocuklar dahil herkes için bir şeyler sunuyor.En iyi müzelerden birine (birçoğuna giriş ücretsizdir), geniş parklardan birinde pikniğin tadını çıkarmalı, bir kraliyet sarayını gezmeli veya nefes kesici bir bahçede dolaşmalı mısınız? Belki bir gösteriye katılmayı, bir koruda ata binmeyi, London Eye'da uçmayı veya Harrods'ta geleneksel ikindi çayının tadını çıkarmayı tercih edersiniz.Tekrar tekrar ziyaret etmek isteyeceğiniz bu olağanüstü şehirde ne görüp ne yapacağınıza karar vermenize yardımcı olması için Londra'daki en iyi turistik yerler ve yapılacak şeyler listemizi kullanın.

Hemen Yerini Ayırt!
2

İngiltere 'nin Başkenti Londra

Turistik Cazibe Merkezi Londra

Londra dünyanın en büyüleyici şehirlerinden biridir. Ziyaretçilerin güzelliklerine şaşkınlıkla bakmalarına ve telefonlarının fotoğraf depolama alanını tüketmelerine neden olur. Pek çok etkileyici turistik cazibe merkezi ve yapılacak büyüleyici şeylerle, Londra'nın her yıl 20 milyondan fazla turisti ağırlayan dünya çapında en çok ziyaret edilen şehirlerden biri olması şaşırtıcı değil. İngiltere'nin hareketli başkenti, yemek meraklıları, maceracılar, tarihçiler ve çocuklar dahil herkes için bir şeyler sunuyor.En iyi müzelerden birine (birçoğuna giriş ücretsizdir), geniş parklardan birinde pikniğin tadını çıkarmalı, bir kraliyet sarayını gezmeli veya nefes kesici bir bahçede dolaşmalı mısınız? Belki bir gösteriye katılmayı, bir koruda ata binmeyi, London Eye'da uçmayı veya Harrods'ta geleneksel ikindi çayının tadını çıkarmayı tercih edersiniz.Tekrar tekrar ziyaret etmek isteyeceğiniz bu olağanüstü şehirde ne görüp ne yapacağınıza karar vermenize yardımcı olması için Londra'daki en iyi turistik yerler ve yapılacak şeyler listemizi kullanın.

Hemen Yerini Ayırt!
3

Buckingham Sarayı

İngiltere'nin en ikonik binalarından biri Buckingham Sarayı

İngiltere'nin en ikonik binalarından biri olan Buckingham Sarayı, aynı zamanda Londra'nın en popüler ihtişam ve durum gösterisi olan Muhafızların Değişimi'ne de sahne oluyor. Mevsim ne olursa olsun, saat 11:30'da kalabalıkları çeken bu renkli ve ücretsiz hassas yürüyüş ve müzik gösterisi aynı zamanda St. James's Palace'ta da gerçekleşir.Buckingham Sarayı 1837 yılında inşa edilmiş ve Kraliçe Victoria'nın tahta çıkmasından bu yana Kraliyet Ailesi'nin Londra ikametgahı olmuştur. Kraliçe'nin içeride olup olmadığını merak ediyorsanız, binanın tepesindeki bayrak direğine bakın: Kraliyet standardı gece gündüz uçuyorsa, o evdedir. Özel devlet günlerinde, o ve Kraliyet Ailesi üyeleri, merkezi balkonda bile ortaya çıkabilir. Kraliçe İskoçya'daki yazlık sarayındayken, ziyaretçiler Devlet Odaları, Kraliçe'nin Galerisi ve Kraliyet Ahırları turları için bilet satın alabilirler.

Hemen Yerini Ayırt!
4

Piccadilly Circus ve Trafalgar Meydanı

Londra'nın En Ünlü Turistik Noktaları Piccadilly Circus ve Trafalgar Square

Londra'nın en ünlü turistik noktalarından ikisi olan Piccadilly Circus ve Trafalgar Square birbirinden çok uzakta değil ve Londra'nın canlı tiyatro ve eğlence bölgesi Soho'ya açılan kapıları işaret ediyor. Eklektik butikler, lezzetli kafeler, dondurma dükkanları ve bu tarihi sokaklarda yalnızca atların ve arabaların dolaştığı eski bir dönemi çağrıştıran dolambaçlı sokaklarla dolu birinden diğerine yürümek gerçekten keyifli.Trafalgar Meydanı, Lord Horatio Nelson'ın 1805'te Trafalgar'da Fransız ve İspanyollara karşı kazandığı zaferi anmak için inşa edilmiştir. 183 metrelik bir granit anıt olan Nelson Sütunu, meydanın çeşmelerine ve Fransız toplarından dökülen bronz kabartmalara bakmaktadır. Amirallik Kemeri, St. Martin-in-the-Fields ve Ulusal Galeri meydanı çevreliyor.
 

Hemen Yerini Ayırt!
5

Doğa Tarihi Müzesi

Londra 'nın Muhteşem Doğa Tarihi Müzesi

1754'te kurulan Londra'nın muhteşem Doğa Tarihi Müzesi, gezegendeki en çok ziyaret edilen bu tür cazibe merkezlerinden biri olmaya devam ediyor. Devasa Romanesk cephesini fark etmek kolaydır ve ziyaret etmek, acele etmek istemeyeceğiniz bir şeydir. Oldukça kalabalık olabileceğinden erken gelin.Müzenin orijinal sergilerinin çoğu, yüzyıllar sonra hala sergileniyor ve birlikte, botanikten zoolojiye kadar her şeyi ve aradaki hemen hemen her şeyi sergileyen 80 milyondan fazla öğeden oluşan devasa bir koleksiyondan oluşuyor. Ziyaretin en önemli noktalarından biri, Charles Darwin'in epik yolculuklarında topladığı korunmuş örnekleri görmektir.Aceleniz yoksa, 30 ila 50 dakika arasında değişen, resmi rehberli turlardan birine katılarak ziyaretinize başlayın. Daha ayrıntılı bir şekilde keşfetmek için daha sonraki bir tarihte geri dönmek isteyebileceğiniz önemli noktalarla tanışacaksınız. Çocuklara yönelik atölyelerden gece açılışlarına kadar düzenli olarak çeşitli eğlenceli etkinlikler düzenlenmektedir. Tesis bünyesinde çeşitli yemek seçeneklerinin yanı sıra alışveriş fırsatları bulunmaktadır.

Hemen Yerini Ayırt!
6

London Eye

Avrupa'nın En Büyük Gözlem Çarkı London Eye

2000 yılında Londra'nın milenyum kutlamalarını kutlamak için inşa edilen London Eye , Avrupa'nın en büyük gözlem çarkıdır. Thames'in 443 fit üzerinde yükselen dairesel bir tura çıkarken, bireysel cam kapsülleri şehrin en muhteşem manzarasını sunar.  Yapabiliyorsanız, önceden zaman ayırın.En iyi seçenek, bir London Eye: Hızlı Giriş Bileti ile sırayı tamamen atlamaktır. Bu ön bilet, ziyaret etmeyi planladığınız gün herhangi bir saatte uçağa binmenizi sağlar. Ödeyebiliyorsanız, özel kapsüllerden birini kiralayın ve deneyimi arkadaşlarınızla ve ailenizle paylaşın! Yolculuk bir kilometre yol alır ve 10 dakika sürer, muhteşem manzaraların keyfini çıkarmaya ve birkaç unutulmaz özçekim yapmaya yetecek kadar uzundur.

Hemen Yerini Ayırt!
7

Hampton Court Sarayı

Thames Nehri 'nin Büyük Cazibe Merkezi Hampton Court

Thames tarafındaki bir başka büyük cazibe merkezi olan Hampton Court, Avrupa'nın en ünlü saraylarından biridir ve Londra'da ziyaret etmek için gerçekten dikkate değer bir yerdir. Büyük Salonu, Henry VIII'in zamanından kalmadır ve Elizabeth'in İspanyol Armadası'nın yenilgisini öğrendiği yer burasıdır. .Varışta bir sesli rehber alın ve biraz daha otantik hissetmeyi umuyorsanız, araziyi gezerken giymek için kadife bir pelerin seçin. Sarayın ünlü Labirentinde kaybolun ya da tesis bünyesindeki kafede bir şeyler yiyin,Diğer ilginç özellikler arasında 1540'tan kalma büyüleyici astronomik saati ile Saat Mahkemesi, Perili Galerisi ile Devlet Daireleri, Şapel, Kral Daireleri ve Tudor tenis kortu sayılabilir. Tudor Mutfaklarını ve devasa şöminelerini kaçırmayın.

Hemen Yerini Ayırt!
8

Richmond Park

Doğal Harikalar Diyarı Richmond Park

Richmond Park'ı ziyaret ederken Londra'da (teknik olarak Londra'nın hemen dışında) olduğuna inanmak zor. Sekiz Kraliyet Parkı'nın en büyüleyicilerinden biri olan bu gösterişli doğal harikalar diyarı, bir İngiliz parkında aradığınız her şeye sahiptir: dolambaçlı yollar, yemyeşil ormanlık alan, pırıl pırıl göller, at ahırları ve parkurları, bisiklet yolları ve çok sayıda piknik yeri.Vahşi geyiklerle çevrili pitoresk bir tepe olan Kral Henry's Höyüğü'nden St. Paul Katedrali'nin eşsiz manzarasının keyfini çıkarın.İlkbaharda ziyaret ediyorsanız, parkın içinde yer alan olağanüstü bir Viktorya ormanlık bahçesi olan Isabella Plantation'a gidin. Canlı 40 dönümlük rengarenk orman gülleri, açelyalar ve kamelyalarla o kadar göz alıcı dolu ki, bir peri masalında yürüdüğünüzü sanacaksınız.

Hemen Yerini Ayırt!
9

Londra Kulesi

Britanya'nın En İkonik Yapılarından Biri Londra Kulesi

Hapishaneden saraya, hazine kasasından özel hayvanat bahçesine, muhteşem Londra Kulesi yüzyıllar boyunca birçok farklı rolü yerine getirdi. Britanya'nın en ikonik yapılarından biri olan bu muhteşem Dünya Mirası Alanı, ülkenin zengin tarihini merak eden ziyaretçilere saatlerce hayranlık uyandırıyor sonuçta. Bitişikteki Tower Bridge, Thames Nehri'nin 200 metre yukarısında yükselen iki büyük kulesi, Londra'nın en bilinen yerlerinden biridir (büyüleyici sahne arkası turları mevcuttur). Zamanınızı en iyi şekilde kullanmak için, özellikle yoğun yaz sezonunda, bilet gişesi hatlarını atlamak için Kraliyet Mücevherleri ve Beefeater Turu Dahil Londra Kulesi Giriş Biletini önceden satın alın. Bu geçiş, en düşük fiyatı garanti eder, kalabalıktan kaçınmaya yardımcı olur ve zamandan ve güçlükten tasarruf sağlar.

Hemen Yerini Ayırt!
10

British Museum

En İyi Antika Koleksiyonlarını Sergileyen British Museum

Dünyanın en iyi antika koleksiyonlarından birini sergileyen British Museum, antik dünyadan 13 milyondan fazla eseri barındırıyor. Turistlerin çoğu önce müzenin en ünlü sergilerine yöneliyor: .Antik tarih, arkeoloji ve sanat tarihi üzerine kapsamlı bir dizi kitap sunan iyi stoklanmış bir kitapçıya ek olarak, çocuk oyunları ve hediyelik eşyaların yanı sıra replika heykeller ve mücevherler satan bir dükkân var.Müzede daha uzun süre kalabilenler için çeşitli konferanslar ve atölye çalışmaları, ayrıca bir restoran ve kafe bulunmaktadır.

Hemen Yerini Ayırt!
11

Big Ben ve Parlamento Binaları

Londra 'nınn Dev Saati Big Ben

Hiçbir şey dev saati ve Big Ben olarak bilinen çınlayan çanını barındıran 318 metrelik kuleden daha fazla "Londra" diye bağıramaz. Tower Bridge kadar ikonik bir dönüm noktasıdır ve Big Ben'in geçişi tüm dünyada BBC'nin zaman sinyali olarak bilinir. Altında, Thames boyunca uzanan Parlamento Evleri, yüzyıllar boyunca İngiltere hükümetinin merkezi ve bir zamanlar Fatih William tarafından işgal edilen kraliyet Westminster Sarayı'nın yeri.En iyi manzara Westminster Köprüsü'nü geçip geriye bakarak elde edilebilir. Veya köprüyü geçtikten sonra sola dönün ve SEA LIFE London Aquarium'a (çocukları götürmek için eğlenceli bir yer) giden yol boyunca yürüyün.Parlamento binalarının turları, gerçek zamanlı tartışmaları ve canlı siyasi tartışmaları görmek için eşsiz bir şans sunuyor. Parlamento Meydanı'ndan, Whitehall o kadar çok hükümet binasıyla çevrili ki, adı İngiliz hükümetiyle eş anlamlı hale geldi.

Hemen Yerini Ayırt!
12

Big Ben ve Parlamento Binaları

Londra 'nınn Dev Saati Big Ben

Hiçbir şey dev saati ve Big Ben olarak bilinen çınlayan çanını barındıran 318 metrelik kuleden daha fazla "Londra" diye bağıramaz. Tower Bridge kadar ikonik bir dönüm noktasıdır ve Big Ben'in geçişi tüm dünyada BBC'nin zaman sinyali olarak bilinir. Altında, Thames boyunca uzanan Parlamento Evleri, yüzyıllar boyunca İngiltere hükümetinin merkezi ve bir zamanlar Fatih William tarafından işgal edilen kraliyet Westminster Sarayı'nın yeri.En iyi manzara Westminster Köprüsü'nü geçip geriye bakarak elde edilebilir. Veya köprüyü geçtikten sonra sola dönün ve SEA LIFE London Aquarium'a (çocukları götürmek için eğlenceli bir yer) giden yol boyunca yürüyün.Parlamento binalarının turları, gerçek zamanlı tartışmaları ve canlı siyasi tartışmaları görmek için eşsiz bir şans sunuyor. Parlamento Meydanı'ndan, Whitehall o kadar çok hükümet binasıyla çevrili ki, adı İngiliz hükümetiyle eş anlamlı hale geldi.

Hemen Yerini Ayırt!