Paris 'de Görülmesi Gereken 10 Yer

Otelfırsatı ile siz de Paris 'de yerinizi ayırtın.
-
1

Aşıklar Şehri Paris

Modanın Kalbi Paris

Paris hakkında sayısız şey duymuş olabilirsiniz. Orada bir kereden fazla bulunmuş olabilirsiniz. Ancak Paris, birinci sınıf müzelerden daha az bilinen gizli mücevherlere kadar ziyaret edilecek pek çok yerle dolu bir şehirdir. Sunduğu maceralara asla yetişemeyeceksiniz.Paris'in ilgi çekici yerlerinin en güzel yerlerini keşfetmenize yardımcı olmak için
Otelfırsatı , Paris'te ziyaret edilecek en iyi 10 yeri seçti ve onları bu nihai Paris yapılacaklar listesine ekledi .
Şimdi kaydırmaya devam edin ve sanal bir Paris turunda bize katılın!

Hemen Yerini Ayırt!
2

Eyfel Kulesi

Paris 'in Sembolü Eyfel

Paris'in en ikonik cazibe merkezi olan Eyfel Kulesi, 1889 Dünya Fuarı için inşa edildi ve 300 metreyi aşan şaşırtıcı bir yüksekliğe ulaştı. Asansöre binmek sizi bir panoramayı çekebileceğiniz ve mühendis Gustave Eiffel'in gizli dairesini sergileyebileceğiniz kulenin tepesine götürecektir.

Hemen Yerini Ayırt!
3

Louvre Müzesi

Dünyanın En Çok Ziyaret Edilen Sanat Müzesi: LOUVRE

Dünyanın en çok ziyaret edilen müzesi olan Louvre, şık bir cam piramit ile karakterize edilen girişe sahiptir.İçeri girdiğinizde, Leonardo da Vinci'nin “Mona Lisa” ve Michelangelo'nun “Ölen Köle” gibi dünyanın en ünlü sanat eserlerinden bazılarını içeren zengin sanat koleksiyonuna hayran kalacaksınız.

Hemen Yerini Ayırt!
4

Notre Dame Katedrali

Bir Roma Katolik Katedrali

Paris'in en kalıcı sembollerinden biri:  Notre Dame olarak da bilinen Notre-Dame de Paris , Ile de la Cité'nin doğu yarısında yer alan bir Roma Katolik katedralidir . Fransa ve Avrupa'daki Fransız Gotik mimarisinin en güzel örneklerinden biri olarak kabul edilir. 1163'te başlanan ve 1345'te tamamlanan bu katedral, çatısını süsleyen birçok heykel ve gargoyle ile çevrili portalları ile bir manzara.
Katedralin etrafını dolaşmanızı, ardından içeri girmenizi ve kulelerin tepesine çıkan 387 basamağı tırmanmanızı tavsiye ederiz. Kulelerin tepesine çıkmak yorucu olabilir ama bölgenin panoramik manzarasını seyredecek ve ünlü gargoyleleri yakından göreceksiniz.

Hemen Yerini Ayırt!
5

Palais Garnier

Paris 'de Gösterişli Bir Tiyatro

Opéra semtinin simgesi olan Palais Garnier Opera Binası (Opera Garnier olarak da bilinir) gösterişli bir tiyatroya sahiptir ve prestijli Paris Opera Balesi'nin sahnesidir. Kova listenize bir bale gösterisi ekleyin ve sizi hayal kırıklığına uğratmayacaktır.

Hemen Yerini Ayırt!
6

Disneyland Paris

Uyuyan Güzel'in şatosu Disney

Masal Disneyland Paris'i ziyaret edin ve iki tema parkında (Disneyland Paris ve Walt Disney Studios Park) en sevdiğiniz Disney karakterlerine katılın ve büyüleyici çevreye hayran kalın!
Disneyland Paris bilet fırsatlarını kaçırmamak için aşağıdaki butona tıklayın!

Hemen Yerini Ayırt!
7

Kraliyet Sarayı

Palais Royal

Palais Royal , Louvre'un tam karşısında ana girişe sahiptir ve Versailles Sarayı inşa edilene kadar kraliyet ailelerinin ikametgahıydı. İç avluda (Cour d'Honneur) Colonnes de Buren olarak bilinen ve müthiş enstantaneler çekebilecek 260 siyah beyaz çizgili sütun vardır.

Hemen Yerini Ayırt!
8

Le Bon Marché Rive Gauche

Dünyanın En Eski ve Zarif Alışveriş Merkezi

Le Bon Marché Rive Gauche , dünyanın en eski alışveriş merkezidir ve zarif bir mimari tasarıma sahiptir.Kaliteli mağazaların seçkin bir seçkisine ev sahipliği yapar ve niş moda ve lüks markaları turist kalabalığına dalmadan alışveriş yapmak için mükemmel bir yerdir.

Hemen Yerini Ayırt!
9

Château de Chantilly

Fransa'nın En İyi Sanat Koleksiyonu

Büyüleyici gölü ve bahçeleri ile birlikte Château de Chantilly (Chantilly Kalesi), bir hikaye kitabından fırlamış gibi bir manzara sunar. Aynı zamanda, Raphael ve Delacroix'in tablolarının bulunduğu, Louvre'dan sonra Fransa'nın en iyi sanat koleksiyonu olan prestijli Musée Condé'ye de ev sahipliği yapmaktadır.

Hemen Yerini Ayırt!
10

Galerie Vivienne

En İkonik ve Büyüleyici Pasajlar

Zarif Galerie Vivienne, Grands Boulevards bölgesindeki birçok pasajdan biridir. Pasajlar , aralarında en ikonik olanı Galerie Vivienne olan les pasajlar kuvertleri olarak da bilinen, binalar arasında yer alan benzersiz cam çatılı alışveriş galerileridir .Büyüleyici pasajlarda gezinmek, gizli şirin dükkanları, kafeleri ve restoranları keşfetmenizi sağlayacaktır.

Hemen Yerini Ayırt!
11

Place de la Bastille

Bastille Pazarı

Place de la Bastille (Bastille Meydanı), “Bastille Fırtınası”nın gerçekleştiği ve Fransız Devrimi'nin başlangıcını belirleyen Bastille hapishanesinin eski yeridir.
Çok çeşitli ürünlerin sunulduğu yakındaki Bastille Pazarı'nı gezmek de güzel.

Hemen Yerini Ayırt!
12

Place de la Bastille

Bastille Pazarı

Place de la Bastille (Bastille Meydanı), “Bastille Fırtınası”nın gerçekleştiği ve Fransız Devrimi'nin başlangıcını belirleyen Bastille hapishanesinin eski yeridir.
Çok çeşitli ürünlerin sunulduğu yakındaki Bastille Pazarı'nı gezmek de güzel.

Hemen Yerini Ayırt!