Anadolu Jet, 2008 yılında Anadolu’nun havayolu ulaşım ihtiyacını daha ekonomik kılmak amacıyla Türk Hava Yolları’nın yeni bir iş modeli olarak kuruldu. ‘Uçmayan Kalmasın’ sloganıyla yola çıkan marka, filosunda bulunan 38 uçağı ile 42 havalimanına, 68 karşılıklı uçuş gerçekleştiriyor. Anadolu Jet, Ankara’dan ve İstanbul Sabiha Gökşen Havalimanı kalkışlı birçok seferi ile Anadolu’yu birbirine bağlıyor. Anadolu Jet, 13-25 yaş aralığındaki gençler için ayrı bir paket oluşturuyor. JetGenç, gençlere ayrıca indirim, kampanya ve etkinlik kazanma şansı sunan bir platform. Fulltrip uçak bileti servisiyle tekerlekli sandalye ve yemek talebi oluşturabilir, hava yolu üyelik kartlarınızı kullanarak puanlarınızı biriktirmeye devam edebilirsiniz.

Anadolu Jet Check-in

Anadolu Jet yolcuları, online check-in işlemlerini Anadolu Jet web sitesi aracılığıyla yapabiliyor. Anadolu Jet, online check-in işlemleri uçuş saatinden 24 saat önce başlıyor. İşlem, uçuş saatine 60 dakika kala ise sona eriyor. Check-in işlemi için istenen bilgiler şöyle; yolcuların isim ve soyad bilgileri, elektronik bilet numaraları ve rezervasyon kodları (PNR). Site aracılığıyla gerçekleştirilen online check-in işlemini bu verilerle tamamlamış yolcular işlem sırasında seçtikleri koltuk numaralarını değiştirebiliyor ve online biniş kartı basabiliyor. Biniş kartlarınızı havalimanındaki Anadolu Jet kontuarları önündeki kiosklardan da basabiliyorsunuz. Uçuş saatiniz öncesinde iç hatlara uçuş gerçekleştiriyorsanız en az 45 dakika, dış hatlara yolculuğunuz olacaksa en az 60 dakika öncesinde biniş kartı işleminizi tamamlamış ve bagajınızı teslim etmiş olmanız gerekiyor. İşlemler sırasında Miles&Smiles kart bilgilerinizi girerek hesabınıza mil işleme işlemini de gerçekleştirebilirsiniz.

Anadolu Jet Koltuk Seçimi

Anadolu Jet yolculuğunuzda, ücretli ve ücretsiz koltuk seçimleri yapılıyor. Ücretli koltuk seçimi bilet alımı esnasında veya bilet alındıktan sonra uçuşa 24 saat kalana kadar gerçekleştirilebiliyor. Koltuk fiyatları 15-27 TL arasında değişiyor. Online check-in işlem süresince ise koltuk seçiminizi, acil çıkış koltukları dışında ücretsiz olarak seçebiliyorsunuz. Anadolu Jet, tüm uçaklarında koltuk mesafesinin yeterli olmasına önem veren bir havayolu şirketi. Uçuşlarınızda koltuk mesafesi ile ilgili bir sorun yaşadığınızda kabin ekibine ve müşteri hizmetlerine bildirebilirsiniz.

Anadolu Jet Bagaj Hakkı ve Ücretleri

Anadolu Jet, diğer tüm havayolları gibi uçağın kargo ve kabin bölümünde olmak üzere iki tür ücretsiz bagaj hakkı veriyor. Yurt içi uçuşlarda kargo bölümünde taşınacak bagaj ölçüsü maksimum, yurt içinde 15 kilo iken Kıbrıs uçuşlarında 20 kilo olarak belirleniyor. Kabin bagajı ağırlığı ise 8 kilo olarak sınırlandırılıyor.

Anadolu Jet Yiyecek, İçecek ve İkram

Anadolu Jet, misafirlerine ücretsiz ikram servisi hizmeti sunuyor. Uçuşlarda içecek olarak su, çay veya kahve yiyecek olarak ise kek veya sandviç ikram ediliyor.

Diğer Hava Yolları

Anadolu Jet Uçak Bileti Yorumlar