Bakü Uçak Bileti

Azerbaycan Cumhuriyeti'nin deniz kıyısında yer alan başkenti Bakü, güzelliğiyle Dünya'nın önde gelen başkentleri arasında yer alıyor. Her sene çok sayıda turistin ziyaret ettiği şehir, belirli dönemlerde gösterişli etkinliklere de ev sahipliği yapıyor. Tarihi güzellikleri, modern binaları, ticaret ağı, limanı ve alışveriş yapılabilecek merkezleriyle Bakü, gelişmeye devam ediyor. 2015 yılında Avrupa Olimpiyat Oyunları'nın gerçekleştirildiği şehirde, üç milyon kişi yaşıyor. Kültürel etkinlikleriyle de Dünya çapında ünlü olan bu şehir, gece hayatının en başarılı örneklerini yansıtan çeşitli mekanlar barındırıyor. Tarihi 15. yüzyıla dayanan şehir, gidenleri kendisine hayran bırakıyor. Keşfe çıkmak için beklemenize gerek yok, Bakü'ye planladığınız yolculuk için sitemizde uygun fiyatlı Bakü uçak biletlerini bulabilirsiniz.

Fulltrip güvencesiyle THY’den alacağınız İstanbul Bakü uygun fiyatlı uçak bileti ile otantik bir dünyaya kısa yoldan adım atabilirsiniz.

Bakü'de Gezilecek Yerler

Bakı Bulvarı, Bakü şehrine gidildiğinde gezilmesi gereken doğal ortamlardan biri. Yemyeşil bir alana kurulmuş olan milli park, Hazar Denizi'nin kıyısında yer alıyor. Yeşil ve mavinin birleştiği bu parkta, istenildiği gibi gezilebiliyor. Oldukça büyük bir alana sahip olan park, ziyaretçilerini kendisine hayran bırakıyor. Bakü'de bulunan en ünlü tarihi yapı olan kız kulesi de görülmesi gereken yerlerin başında geliyor. Bu kule 12. yüzyılda inşa edilmiş ve bugüne kadar korunarak getirilmiş. Deniz kıyısında yer alan ve kolay bir şekilde ulaşım sağlanabilen kule, 27 metre yüksekliğe sahip olması sayesinde şehrin simgeleri arasında yer alıyor. Gezdikleri şehirlerde alışveriş yapmayı sevenlerin, Bakü'de bulunan Nizami Caddesi'ni ziyaret etmeleri gerekiyor. Bu cadde, modern görünümü ve caddenin iki tarafında yer alan lüks dükkanlarıyla, alışverişten alınan keyfi artırıyor. Araç trafiğine kapalı olan bu cadde, akşam saatlerinde göz kamaştırıyor. Doğal ortamları sevenler, çoğunlukla Bakü'de yer alan hayvanat bahçesini ziyaret ediyor. 168 adet hayvan türünün yer aldığı bu alan, nadir bulunan türleri de misafir ediyor. Çoğu hayvanat bahçesinde bulunmayan bir laboratuvarı da bünyesinde bulunduran bu ortam, nadir olan hayvan türlerinin genlerinin saklanması amacıyla tasarlanmış. Hayvanların korunması ve sağlıklı bir şekilde yaşamasını sağlayan hayvanat bahçesi çalışanları sayesinde, oldukça nezih bir alan gezileceği anlaşılıyor.

Bakü'de Şehir İçi Ulaşım

Şehri, kiralanmış bir araçla ve daha konforlu şekilde gezmek isteyenler, sitemizde yer alan Bakü araç kiralama modülünü kullanabiliyor. Büyük şehirlerin, toplu taşıma araçlarıyla ya da yürüyerek gezilmesi bazı durumlarda sorun yaratabiliyor. Trafiği oldukça düzenli olan Bakü, araç kiralamak ve kullanmak için ideal şehirler arasında yer alıyor. Önceden modül yardımıyla araç kiralamamış olan ve şehre uçakla ulaşmış olan turistler, hava alanında faaliyet gösteren kiralama şirketlerinden birisiyle anlaşarak, diledikleri gibi araç kullanıyor. Böylece, kısa zaman içerisinde şehrin farklı noktalarında bulunan gezilecek yerleri görme imkanları oluyor. Şehirde bulunan otobüs ve metro ağıyla, istenilen yere ulaşılabiliyor.

Bakü ulaşım haritasından şehre daha detaylı bir bakış atabilirsiniz:

 

Bakü'de Konaklama

Sitemizde yer alan Bakü otel arama modülüyle, şehre gitmeden önce rezervasyon yaptırmak söz konusu olabiliyor. Önceden yaptırılan otel rezervasyonları sayesinde, maddi açıdan kar da sağlanabiliyor. Dünya'nın en gözde otelleri de orta ve düşük ölçekli otelleri de Bakü şehrinde bulunabiliyor. Böylece, bütçeniz ne olursa olsun farklı konaklama seçeneklerini değerlendirebiliyorsunuz. Otel fiyatları 53 liradan başlayarak 300 liraya kadar çıkabiliyor. Yılbaşı kutlamak için Bakü'ye gitmeyi düşünenlerin, bu fiyatlardan daha yüksek miktarları gözden çıkarması gerekiyor. Pansiyon, otel ya da kiralık ev, kalınacak alternatif mekanlar arasında yer alıyor. Şehirde, Azeri mutfağına özgü yemeklerin denenmesi tavsiye ediliyor. Ancak, daha farklı lezzetler denemeyi sevenler için, Dünya mutfağından seçkin yemek örnekleri sunan çeşitli mekanlar da şehirde bulunuyor.

Bakü'de Hava Durumu

Bakü, karasal iklim tipi görülen şehirler arasında yer almaktadır. Bu iklimin en belirgin özellikleri, yaz aylarında sıcak ve kurak olan havanın kış aylarında soğuk ve yağışlı olmasıdır. Şehri gezmek isteyenler için yaz ayları idealdir.

Bakü uçak biletinizi satın almadan önce planladığınız yolculuk için tahmin aracımızı kullanarak ilgili döneme ait hava durumunu kontrol edebilirsiniz: