Dünyanın en köklü ve büyük havayolu şirketlerinden biri olan, British Airways, 1974 yılında kuruldu. Oldukça yoğun uçuş ağına sahip British Airways, Türkiye’ye de uçuşlar gerçekleştiriyor. İngilizlerin dünyaca ünlü havayolu firması olan British Airways; İstanbul Atatürk Havalimanı, İzmir Adnan Menderes, Antalya Havalimanı, Bodrum Havalimanı’ndan uluslararası uçuşlar düzenliyor. British Airways ile uçtukça puan biriktirme şansınız var. ‘Avios’ olarak anılan bu puanlar ile uçuşlarınızı, konaklamalarınızı ve araba kiralamalarınızı daha ucuza mal edebilirsiniz. Detaylı bilgi için British Airways’in web sitesini inceleyebilirsiniz.

Silver veya Gold Member olmanız durumunda, British Airways’in kendisine ait 30, uluslarlarası partnerlerle kullandığı 100 lounge’dan faydalanabilirsiniz. British Airways’in 3 ayrı lounge hizmeti bulunuyor. Business Lounges, First Lounges ve Arrival Lounges.Tüm bu lounge’ların detaylarına web sitesinden ulaşabilirsiniz. Fulltrip uçak bileti servisiyle tekerlekli sandalye ve yemek talebi oluşturabilir, hava yolu üyelik kartlarınızı kullanarak puanlarınızı biriktirmeye devam edebilirsiniz.

British Airways Check-in

British Airways yolcuları check-in işlemlerini ücretsiz olarak mobil uygulama, web sitesi ve kontuarlar aracılığıyla yapabiliyor. Yolcular, kontuar dışında web sitesi ve mobil aplikasyon aracılığıyla biniş kartlarını da temin edebiliyor. Mobil uygulama ve web sitesi üzerinden gerçekleştireceğiniz check-in işlemlerinizde ilgili alana PNR numaranızın ve ad-soyad bilginizi girmeniz yeterli oluyor. Uçuş saatinizden 24 saat önce tamamlayacağınız check-in işlemlerinizin ardından havalimanındaki kiosklardan da biniş kartınızı almanız mümkün. British Airways ile Londra veya diğer Birleşik Krallık şehirlerine uçuş gerçekleştirecekseniz, uçuşunuzdan en geç 45 dakika önce check-in ve bagaj işlemlerini tamamladığınızdan emin olun.

British Airways Koltuk Seçimi

British Airways yolcuları, yolculukları öncesinde koltuk seçimlerini yapabiliyor. Sadece el bagajı olan ‘Basic Ticket’ adı altında olan Economy sınıfı yolcuları hiçbir ücret ödemeden koltuk seçimlerini yapsa da diğer yolcular koltuk seçimlerinde belirli bir ücret ödemek zorunda. Avrupa uçuşlarında koltuk seçimleri ücretleri; 7 pound, diğer uçuşlarda ise 20 pound’dan başlıyor. Pencere kenarı, koridor, uçak ortası veya ekstra diz mesafesini belirleyebildiğiniz koltuk seçimlerini; British Airways sitesinde bulunan ‘Manage My Booking’ sisteminden yapabilirsiniz.

British Airways Bagaj Hakkı ve Ücretleri

British Airways ile uçacaksanız biletinizi alırken bagaj tercihlerinize göre ödeme gerçekleştiriyorsunuz. Uçtuğunuz kabine göre değişmekle birlikte British Hava Yolları uçuşlarınızda 23 kilograma kadar el bagajı hakkınız bulunmaktadır. Daha detaylı bagaj hakları ve fiyatları için British Airways web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Fazla bagajınız var ise online check-in yaparken fazla bagaj talebinizi belirtirseniz kontuarlarda yapacağınızı aynı işlemlere göre daha ucuza mal edebiliyorsunuz.

British Airways Yiyecek, İçecek ve İkram

-British Airways havayolu şirketinde yemekler ücretli servis ediliyor. Kısa zamanlı uçuşlarda atıştırmalık sunuluyor ve fiyatları maksimum 5 Euro. Uzun mesafeli uçuşlarda ise toplamda 3 ana öğün ve atıştırmalık olmak üzere ücret karşılığı yeme-içme servisi veriliyor.

 

Diğer Hava Yolları

British Airways Uçak Bileti Yorumlar