Merkezi Dubai’de bulunan, bir Birleşik Arap Emirlikleri hava yolu firması olan, 1985 yılında sadece 2 uçakla havacılık sektöründe giriş yapan Emirates, şimdilerde dünyanın en büyük Airbus A380 ve Boeing 777 filosuna sahip firması. Kaliteyi önemseyen bir firma olan Emirates, 230'dan fazla uçaktan oluşan filosu, dünyada 80'in üzerinde ülkede 150'inin üzerinde uçtuğu nokta sayısıyla dünyanın en iyilerinden. Emirates; Dubai'den her hafta, altı kıtadaki varış noktaları için 1500'ün üzerindeki Emirates uçuşu ile uçuş ağını her geçen gün daha da artırıyor.  Emirates ile İstanbul’dan Dubai başta olmak üzere dünyanın birçok ülkesine seyahat edebilirsiniz.

Emirates Check-in

Emirates yolcuları, check-in işlemlerini online olarak web sitesinden yapabiliyor. Hiçbir ücret ödemeden koltuğunuzu seçebilir, sonrasında ise biniş kartınızı basabilir veya bir mobil biniş kartı edinebilirsiniz. Fulltrip uçak bileti servisiyle tekerlekli sandalye ve yemek talebi oluşturabilir, hava yolu üyelik kartlarınızı kullanarak puanlarınızı biriktirmeye devam edebilirsiniz. Eğer Emirates Skywards kartınız varsa mil kazanmak için ilgili alana kart numaranızı eklemeyi unutmayın. Uçağınızın kalkış zamanında 48 saat ile 90 dakika öncesi arasından online check-in işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Herhangi bir sıkıntı yaşamamak adına uçağınızın kalkma süresinden en geç 90 dakika öncesinde havaalanına gelin ve kalkıştan en geç 60 dakika öncesinde güvenlikten geçin. Uçağa biniş kalkıştan 45 dakika öncesinde başlıyor ve kapılar kalkıştan 20 dakika öncesinde kapanıyor.

Emirates Koltuk Seçimi

Economy Class yolcuları, koltuklarını ücretsiz olarak check-in açıldığında seçebiliyor. İster pencere kenarı ister koridor, ister uçağın ön tarafı ister arkası… ‘Ekstra Değerli’ koltuk seçenekleri dışında tüm bu taleplerinize göre standart koltuk seçimlerinizi ücretsiz yapabilirsiniz.

Emirates’in tüm A380 ve çoğu Boeing 777 uçaklarında wi-fi ve koltuk prizi bulunuyor. Uçarken hala bağlantıda olmak isteyenler için Emirates bu noktada diğer hava yollarının bir adım daha önüne geçiyor. Emirates uçaklarında hatta, cep telefonu ve veri dolaşımı hizmetleri olduğundan yerdeki tanıdıklarınızı bile arayabilir, onlarla sohbet edebilirsiniz. En yeni müziklerle donanmış, uçak içi eğlence sistemi ile de yolculuğunuzu keyifli hale getirebilirsiniz.

First Class yolcusu iseniz, çoğu A380 ve Boeing 777'lerde size özel odalarda uçabilme şansınız var. Business Class sınıfındaysanız da, uçakta e-postalar gönderebilir, yazılar yazabilir, koltukta bir priz ve çalışmak için yanda açılan bir masa ile dizüstü bilgisayarınızda işlerinizi tamamlayabilirsiniz. Ayrıca koltuğunuzu tamamen yumuşak bir yatak haline getirebilirsiniz.

 

Emirates Bagaj Hakkı ve Ücretleri

Tüm hava yolları gibi seyahatin tüm yolcular için rahat ve güvenli olmasına adına, kabinde taşınan bagajın bazı kurallara ve izinlere uygun olması gerekiyor. Elbette ki, bu bagaj hakları, sizin rotanıza, seyahat sınıfınıza ve varsa ‘Emirates Skywards’ üyelik kademenize bağlı olarak değişebiliyor. Uçuş esnasında yanınıza almak istediğiniz kabin bagajı bilgileri için Emirates serbest bagaj hattı hesaplayıcısını kullanabilirsiniz.

Emirates’de First Class ve Business Class yolcularının iki parça el bagajı taşımalarına izin veriliyor; Evrak çantası 45 x 35 x 20 cm'den (18 x 14 x 8 inç) ve el çantası 55 x 38 x 20 cm'den daha büyük olmamalı; elbise çantasının katlandığında kalınlığı maksimum 20 cm, her bir parçanın ağırlığı ise maksimum 7 kg. olmalı.

Economy Class müşterilerinin ise 55 x 38 x 20 cm'yi geçmeyen ve 7 kg'dan daha ağır olmayan bir el bagajı taşımasına izin veriliyor.

Emirates Yiyecek, İçecek ve İkram

Gideceğiniz yerin lezzetlerini Emirates uçuşunuz sırasında deneyimlemeye başlayabilirsiniz. Emirates şefleri, en lezzetli yemekleri hazırlamak için o bölgenin yerel satıcılarından en taze malzemeleri alıyor, menüleri bu malzemelere göre güncelliyor ve muhteşem lezzetli yemekler ortaya çıkarıyorlar. Yemeğinizi alkollü veya alkolsüz sıcak veya soğuk herhangi bir içecekle taçlandırabilirsiniz.

First Class yolcusu iseniz, lezzetli kanepeler ile yolculuğunuza başlayabilir, sıcak ve soğuk içecekler ve isteğinize bağlı yemek seçenekleri ile uçuşunuzu daha da keyifli hale getirebilirsiniz.

Business Class sınıfında uçuyorsanız; lezzetli yiyecekler, sağlıklı seçenekler ve ücretsiz şampanya sizi bekliyor demektir.

 

Diğer Hava Yolları

Emirates Uçak Bileti Yorumlar