Avrupa’nın 2. en büyük, dünyanın ise 9. en büyük havayolu şirketi olan Lufthansa, yarı özel yarı kurumsal şirket olup Almanya’nın ulusal havayolu şirketi olmakla birlikte ülkenin en önemli markalarından biridir. 2008 yılında dünyanın en iyi havayolu şirketi seçilen Lufthansa, 1997 yılından beri her yıl, dünyadaki en iyi transatlantik seçiliyor ve bu unvanını bugün de koruyor.

Lufthansa, kendi bünyesinde yaklaşık 100 ülkeye, 200 çeşit uçuş noktasına ve diğer ortak havayolları ile dünyada yaklaşık 410 uçuş noktasına hizmet sağlıyor. Lufthansa günde yaklaşık 1886 uçuş gerçekleştiriyor, yıllık ortalama yolcu sayısı ise 75 milyon.

Türkiye’de; İstanbul, Ankara, İzmir’den seferler düzenleyen Lufthansa, bu şehirlerden Avrupa’ya ve Amerika’ya yolcularını taşıyor. Fulltrip uçak bileti servisiyle tekerlekli sandalye ve yemek talebi oluşturabilir, hava yolu üyelik kartlarınızı kullanarak puanlarınızı biriktirmeye devam edebilirsiniz.

Lufthansa Check-in

Lufthansa ile check-in işlemlerinizi web sitesinden online olarak, mobil aplikasyondan, havalimanlarındaki kiosklardan ve Lufthansa kontuarlarından yapabilir, biniş kartınızı teslim alabilirsiniz. Kontuar ve kiosk check-in saatleri çıkış yapacağınız ülkeye göre değişiklik gösterebiliyor. Lufthansa’nın web sitesinde yer alan ilgili sayfadan saatleri kontrol edebilirsiniz. Lufthansa’nın sunduğu bir diğer check-in seçeneği ise, ‘Late Night Check-In’… Yolculuğunuzda bir gün önce check-in ve bagaj teslimi şansı sunan bu hizmet, sizin daha keyifli ve rahat bir yolculuk deneyimi yaşamanız için.

Lufthansa Koltuk Seçimi

Lufthansa yolcuları, check-in sırasında koltuk seçimlerini ücretsiz olarak yapabiliyor.  Seyahat sınıfına bağlı olarak yolcular ayrıcalıklı koltuk avantajlarından faydalanabiliyor.

First Class yolcuları, daha konforlu seyahat edebilmek adına kişiye özel dairelerde uçuş deneyimi yaşayabiliyor. Bu dairelerde yatağa dönüştürülebilen ve masaj özelliği bulunan koltuklar ve bir de yemek masası yer alıyor.  Tüm koltuklarda ayrıca elektrik prizi ve HD televizyon ile kulaklık var.

Business yolcuları ise, kendileri için özel olarak hazırlanmış, diz ve kol mesafeleri oldukça geniş olan koltuklarda seyahat ediyor. Yolculuk süresi uzun olan seyahatlerde 2 metreye kadar uzayan koltuklarda yolcular rahatlıkla seyahatlerini tamamlayabiliyor.

Premium Economy sınıfı yolcuları, koltuklarında yemek yiyebilmeleri için açılıp kapatılabilen bir masaya sahip. Bu koltuklarda ayrıca bir televizyon monitörü yer alıyor.

40 cm’lik ölçüleri ile standardın üzerinde olan koltuklar ise ekonomi sınıfında seyahat edecek yolcular için keyifli bir yolculuk imkanı sağlıyor.

Yüzlerce film, yetişkin ve çocuklar için hazırlanmış özel programlar, geniş yelpazede sunulan müzik seçenekleri hazırlanmış video ve audio imkanları da uçuşunuzu daha zevkli hale getirebilmek için sizi bekliyor. Günlük gazeteler ve uzun uçuşlarınız için sunulacak olan battaniyeler ise sizi evinizdeymiş gibi hissettiriyor. 

Lufthansa Bagaj Hakkı ve Ücretleri

Lufthansa ile gerçekleştireceğiniz uçuşlarda bagaj hakları seyahat sınıflarına göre değişiklik gösterebiliyor. Economy Class’da maksimum 23 kilo ağırlığında 1 adet bagaj, Premium Economy Class sınıfında ise bagaj başına maksimum 23 kilo, 2 adet bagaj hakkınız oluyor.

Business Class’da bagaj başına maksimum 32 kiloya çıkan bagaj hakkınız 2 adet bagaj için geçerli. First Class yolcusu iseniz; maksimum 32 kilo olmak şartıyla 3 bagaj taşıyabiliyorsunuz.

Uçak içi bagajlarınız; maksimum 8 kilo ağırlığında olmalı ve ölçüleri ise şöyle; 55x40x23. El bagajınıza bir ek olarak el çantası veya laptop türü şeylere izin verilmekte olup bu çantaların da maksimum ölçüleri 40x30x10 cm olmalı.

Varılacak destinasyona bağlı olarak değişen fiyatlar doğrultusunda yolcular ek her bagaj için sabit bir ücret ödüyor. 

Lufthansa Yiyecek, İçecek ve İkram

Lufthansa yolcuları uçuşlarında en üst standartlarda hazırlanan lezzetleri tadacaklarından emin olmalı. Lufthansa’da deneyimleyeceğiniz lezzetler için ekstra ücret ödemiyorsunuz. Yiyecek ve içecekler seyahat sınıfınıza göre değişkenlik gösteriyor. First Class ve Business Class yolcuları muhteşem gurme lezzetlerini deniyor ve bu lezzetlere özenle seçilmiş şaraplar eşlik ediyor. Premium Economy Class yolcuları da hoş geldiniz içeceği ile uçuşa başlıyor sonrasında özenle seçilmiş et yemeklerini tadıyor. Economy Class yolcuları ise yine Lufthansa farkıyla muhteşem lezzette, özenle hazırlanmış yiyeceklerin keyfini çıkarıyor. Lufthansa ayrıca çocuk menüsü ve özel menülerle de hizmet veriyor.

Diğer Hava Yolları

Lufthansa Uçak Bileti Yorumlar