Manchester Uçak Bileti

Manchester, İngiltere'nin en önemli şehirlerinden biri olup 500.000 kişilik nüfusuyla Irwell Nehri üzerinde yer almaktadır. Endüstri ve sanayileşmenin ilk adımlarının atıldığı şehrin bir diğer adı ise "Cottonopolis"tir. Ayrıca İngiltere'nin Londra ve Edinburg'tan sonra en çok ziyaret edilen üçüncü şehridir. Bu duruma etki eden bir diğer husus ise dünyaca ünlü iki büyük futbol takımına sahip olmasıdır. Şehrin para birimi Pound Sterling, resmi dili ise İngilizcedir. Manchester ile ülkemiz arasında iki saatlik bir fark bulunmaktadır. Bu durum şehre yapacağınız yolculuğun ardından yorgunluk hissetmemenizi sağlayacaktır. Keşfe çıkmak için beklemenize gerek yok, Manchester'a planladığınız yolculuk için sitemizde uygun fiyatlı Manchester uçak biletlerini bulabilirsiniz.

İstanbul’dan Cottonopolis’e, Fulltrip güvencesiyle gitmek çok avantajlı! THY ve British Airways’ten alacağınız İstanbul Manchester ucuz uçak bileti ile Irwell Nehri’nin üzerinde yer alan Manchester’I keşfe çıkın.

Manchester'da Gezilecek Yerler

Gidilecek rota Manchester ise gezilecek yerler listenizi, yazımıza bir göz atmadan hazırlamamanızı tavsiye ederiz. Kültür, sanat ve turizm bakımından dikkatleri çeken Manchester, birbirinden güzel mimari yapıları ile her yıl sayısız turisti ağırlamaktadır. Görsel açıdan takdire şayan yapılar arasında yer alan Manchester Müzesi, 6 milyon esere ev sahipliği yapmaktadır. Neo-gotik tarzdaki müze her gün 10:00 - 17:00 saatleri arasında ziyarete açıktır ve giriş ücretsizdir. İngiltere'nin en büyük katedrali olan Anglikan Katedrali, büyüleyici gotik mimarisi ile 15. yüzyıldan günümüze ulaşan muazzam yapılar arasında yer almaktadır. Katedral haftanın her günü ziyarete açıktır. Bilimin sanayi ile buluştuğu ve modern dünyanın başladığı noktayı merak edenler için Bilim ve Sanayi Müzesi ziyaret edilebilecek en uygun yerdir. Müzeyi haftanın her günü 10: 00 - 17:00 saatleri arasında ücretsiz olarak ziyaret edebilirsiniz. Pek çok önemli karşılaşmaya ev sahipliği yapmış olan Manchester Stadyumu, ziyaret edilmesi gereken yerler arasında ilk sıradadır. Şehrin büyüleyici yapıları arasında bulunan Yahudi Müzesi, 1874'te inşa edilmiştir. Yapı Londra'nın dışında yer alan tek Yahudi müzesidir. 19. yüzyıla kadar Sinagog olarak kullanılan müze, göz kamaştıran mimarisi ile günümüzde binlerce turistin akınına uğramaktadır. Manchester'a gelip Çin yemeklerini tatmak isterseniz en ideal durak Çin Mahallesidir. Yapımı 1874'te tamamlanan ve mahallenin girişinde bulunan görkemli kemerin ardında sayısız restoran yer almaktadır.

Manchester'da Şehir İçi Ulaşım

Manchester'ın en ilgi çeken ulaşım araçlarından biri ücretsiz olarak faydalanabileceğiniz Metroshuttle şehir otobüsleridir. Metroshuttle'lar üç dairesel hatta hareket edip pek çok gezi durağına uğramaktadır. Seyahatinizi renklendirmek ve zamandan tasarruf etmek için ideal araçlardır. Şehir içi ulaşımın diğer araçları ise tramvay, otobüs ve trenlerdir. Trenlerin bilet ücretleri mesafeye göre değişmektedir. Şehir, iki ana tren garına sahiptir. Tramvay ve otobüsler haricinde bir de bisiklet alternatifi bulunmaktadır. Ayrıca şehri sakin sakin dolaşmak isterseniz sitemizde yer alan Manchester araç kiralama modülümüzden de faydalanabilirsiniz.

Manchester ulaşım haritasından şehre daha detaylı bir bakış atabilirsiniz.

Manchester'da Konaklama

İngiltere'nin en büyük ikinci şehri olan Manchester, her yıl binlerce turisti ağırlamaktadır. Bu nedenle şehirde çok sayıda konaklama alternatifi bulunmaktadır. Şehir merkezinde kalmayı tercih ederseniz Piccadilly bölgesini tavsiye ederiz. Bölgenin avantajlarından biri, pek çok ulaşım alternatifine yakın olmasıdır. Bu bölgede her bütçeye hitap eden oteller mevcuttur. Şehrin restoranları, barları ve gece hayatı ilginize çekerse Northern Quarter sizin için en uygun bölge olacaktır. Tercihiniz daha sakin bir bölgeden yana ise Castlefield'daki otelleri de düşünebilirsiniz. Şehrin yeme içme bakımından zengin bölgelerinde konaklamak isterseniz, Spinningfields şehir merkezi sayılabilecek bir konumdadır. Ayrıca sitemizde yer alan Manchester otel arama modülümüzü kullanarak zevkinize en uygun otele kolaylıkla bulabilirsiniz.

Manchester'da Hava Durumu

Manchester, ılıman iklime sahip bir şehirdir. Seyahat için en ideal dönem sıcaklığın 17-20 derecelere çıktığı yaz dönemleridir. Fakat bizden size küçük bir tavsiye; ılıman iklimi nedeniyle şehre her an yağmur yağma ihtimali yüksek olduğundan hazırlıklı olmanızda fayda var!

Manchester uçak biletinizi satın almadan önce planladığınız yolculuk için tahmin aracımızı kullanarak ilgili döneme ait hava durumunu kontrol edebilirsiniz:

Sizin İçin Seçtiğimiz Manchester otelleri