Milano Uçak Bileti

Milano, İtalya'nın Roma'dan sonra gelen en büyük ikinci şehridir. İtalya'nın kuzeyinde yer almaktadır. Şehir, başkent olmamasına rağmen İtalya'nın endüstri ve finans merkezi olduğu gibi, Avrupa'nın da en büyük ekonomisine sahiptir. Sanat, ticaret, tasarım, eğitim, eğlence, moda, finans, sağlık, medya ve turizm alanlarında lider şehirler arasında yer almaktadır. Milano, tiyatroları, müzeleri, alışveriş merkezleri ve büyük katedrali ile yılda 9 milyondan fazla turist çekmektedir. Şehir, Avrupa'nın iki önemli futbol takımına da ev sahipliği yapmaktadır. Roma İmparatorluğu döneminde, kültürel ve sanatsal açıdan pek çok devrimin yaşandığı şehrin tarihi, milattan önce 200 yılına kadar dayanmaktadır. Keşfe çıkmak için beklemenize gerek yok, Milano'ya planladığınız yolculuk için sitemizde uygun fiyatlı Milano uçak biletlerini bulabilirsiniz.

Fulltrip güvencesiyle THY, Lufthansa ve Pegasus Havayolları'ndan alacağınız İstanbul Milano ucuz uçak bileti ile Kuzey İtalya’nın incisi Milano’yu keşfe çıkın!

Milano'da Gezilecek Yerler

Milano'ya gittiğinizde, şehrin merkezinde bulunan Duomo Katedrali'ne ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Üst katlarına çıkarak şehri seyredebileceğiniz bu muhteşem katedrali ziyaret etmek için gereken biletleri, dijital platform üzerinden önceden satın alabilirsiniz. Dünyanın en güzel katedralleri arasında yer alan bu göz alıcı yapı, bir sanat şaheseri. Modanın kalbinin attığı yer olarak nam salmış Milano'ya gitmişken, alışveriş de yapmanızı tavsiye ederiz. Dünyanın en eski alışveriş merkezlerinden biri olan Galleria Vittorio Emanuele II'de yer alan karşılıklı dükkanlardan, zevkinize ve bütçenize uygun parçalar bulabilirsiniz. Brera Bölgesi'nde yer alan Pinacoteca di Brera müzesini gezerek, dünyaca ünlü ressamların ve heykeltıraşların eserlerini yakından görebilirsiniz. Her köşesi sanat ve tarih kokan bu şehirden ayrılmak istemeyeceksiniz. Yetenekli ve başarılı opera sanatçıları tarafından seslendirilen eserleri dinlemek için, La Scala adlı opera sahnesini ziyaret edebilirsiniz. 1778 yılından beri çeşitli oyunların sahnelenmesi için kullanılan bu salon, her şeye rağmen ayakta kalmayı başarmış. Bu salonda tarihe tanıklık ederek güzel zaman geçirebilirsiniz. Nehir manzarasından hoşlananlar, Navigli Bölgesi'ne gidebilirler. Bölgede yer alan nehrin iki tarafında, birbirinden güzel kafeler ve restoranlar yer alıyor. Bölge, akşam saatlerinde oldukça kalabalık oluyor. Bu kafelerin herhangi birinde oturarak, İtalya'ya özgü tatları denemenizi tavsiye ediyoruz.

Milano'da Şehir İçi Ulaşım

Bir şehri keşfetmenin en iyi yolunun yürüyerek gezmek olduğunu düşünmeyenlerin, Milano içinde hizmet veren otobüs, tramvay, tren, metro ya da taksi araçlarını kullanmalarını tavsiye ediyoruz. Şehrin her bölgesine ulaşım, bu araçlarla sağlanabiliyor. Sitemizde yer alan Milano araç kiralama modülünü kullanarak, şehir içi ve dışında gitmek istediğiniz tüm noktalara daha konforlu bir ulaşım sağlayabilirsiniz. Metro, hafta içinde sabah 06:00'dan gece yarısına, hafta sonunda ise sabah 06:00'dan gece 01:40'a kadar hizmet veriyor.

Milano ulaşım haritasından şehre daha detaylı bir bakış atabilirsiniz.

Milano'da Konaklama

Milano, turistlere farklı türlerde konaklama imkanları sunuyor. Brera adı verilen bölgede konaklamak, pek çok avantajı beraberinde getiriyor. Şehrin merkezinde bulunan bu bölgede konaklarsanız, gezilecek pek çok noktaya yürüyerek ulaşabilirsiniz. Bu bölgede, günün her saatinde keyifli vakit geçirebilirsiniz. Bölgede oteller, pansiyonlar, apartlar ve kiralık evler bulunuyor. Sitemizde yer alan Milano otel arama modülünü kullanarak, sizin için en uygun konaklama yerini önceden bulabilirsiniz. Bu bölgenin dışında Navigli, Bergamo, Duomo Di Milano ve Centro Storico bölgeleri, konaklama için en çok tercih edilen otelleri bulunduruyor. Milano'nun her yerinde, farklı konseptlere sahip yüzlerce konaklama yeri bulmak mümkün.

Milano'da Hava Durumu

Milano, yaz aylarında oldukça sıcak bir havaya sahip olması nedeniyle, çok sayıda turist tarafından ziyaret ediliyor. Yaz aylarında, çok kalabalık sokaklarla karşılaşabilirsiniz. Kış mevsiminde ise, hava sıcaklığı -2 dereceye kadar düşebiliyor. Milano'yu gezmek için bahar ayları ideal. Şehir bu aylarda da turistler tarafından, yoğun şekilde ziyaret ediliyor.

Milano uçak biletinizi satın almadan önce planladığınız yolculuk için tahmin aracımızı kullanarak ilgili döneme ait hava durumunu kontrol edebilirsiniz:

Sizin İçin Seçtiğimiz Milano otelleri