Münih Uçak Bileti

Münih, Hamburg ve Berlin'den sonra Almanya'nın en büyük üçüncü şehridir. Sahip olduğu 1,5 milyon nüfusu ile Avrupa Birliği'nin de en büyük on ikinci şehri olma özelliğine sahiptir. Mercer'in 2015 yılında dünya üzerinde tüm ülkeleri kapsayan araştırma anketi olan Yaşam Kalitesi Anketinde, Almanya'daki şehirler arasında birinci sırada yer almıştır. Şehrin kuruluş tarihi 1158 olarak kabul edilmiştir. Kullanılan para birimi Euro olup, resmi dili Almanca'dır. Bordo pasaport sahibi Türk vatandaşlarına vize şartı uygulanmaktadır. Münih ile Türkiye arasında 1 saatlik fark bulunmaktadır. Şehir Türkiye'den 1 saat geridedir. Keşfe çıkmak için beklemenize gerek yok, Münih'e planladığınız yolculuk için sitemizde uygun fiyatlı Münih uçak biletlerini bulabilirsiniz.

Fulltrip güvencesiyle THY ve Pegasus Havayollarından alacağınız İstanbul Münih uygun fiyatlı bilet ile Bavyera’yı keşfedin!

Munih  seyahatiniz için Almanya  vizesine ihtiyacınız olucak, Almanya vizesi için gerekli evraklar ile bilgi ve başvuru için Almanya Vizesi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Münih'te Gezilecek Yerler

Münih, dünyanın en önemli ve en önde yer alan turizm destinasyonlarından biridir. Şehrin en ikonik yapılarından biri, 14. yüzyılda inşa edilmiş olan Eski Belediye Binası'dır. Gotik mimarisiyle ilgi çeken bu muazzam yapı, akşamları ışıklarıyla Meryem Ana Meydanı'nı aydınlatıp ziyaretçilerine görsel bir şölen sunmaktadır. Pazar günleri hariç haftanın her günü ziyarete açıktır. Neo-Gotik üslup ile 1867'de inşa edilmiş olan Yeni Belediye Binası ise Münih'te akıllara kazınan yapılar arasında ilk sırada yerini almaktadır. Binada yer alan 80 metrelik kuleye çıkıldığı takdirde Münih manzarası panoramik olarak doya doya seyredilebilmektedir. Yine 15. yüzyılda inşa edilmiş olan Meryem Ana Kilisesi adeta şehrin simgesi haline gelmiştir. Gotik stilde tasarlanan kilisenin 99 metre yüksekliğe ulaşan kubbelerine çıkmak için özel asansörler bulunmaktadır. Şehrin en eski kilisesi olan Aziz Peter Kilisesi, 12. yüzyılda inşa edilmiş olup eşsiz Münih manzarasına sahip yapılardan bir diğeridir. Ortaçağ'dan günümüze ulaşan Bavyera Ulusal Müzesi de tavsiye edeceğimiz gezi durakları arasında önemli bir yere sahiptir. Müze, Pazartesi günleri kapalı olup içeriye girişler ücretlidir. Modern mimarinin etkileyici örnekleri arasında yer alan BMW Müzesi, BMW tarihçesini merak edenlerin uğrak noktasıdır. Müze Pazartesi günleri kapalı olup girişler ise ücretidir.

Münih'te Şehir İçi Ulaşım

Münih'te ulaşım ağları, Almanya'nın diğer pek çok şehrinde olduğu gibi oldukça gelişmiştir. Şehirde istediğiniz her yere ulaşabileceğiniz toplu taşıma araçları mevcuttur ve trafik sorunu yaşanmamaktadır. Genel olarak şehir içi ulaşımda metro, tramvay, banliyö trenleri, otobüs, taksi ve bisiklet gibi araçlar kullanılmaktadır. Metro, şehirdeki en hızlı ulaşım seçeneğidir ve 8 hatta sahiptir. Banliyö trenleri ise şehirdeki en uzak bölgeye rahatlıkla ulaşmanızı sağlayan ideal araçlardır. Münih'i sakin sakin dolaşmak isterseniz sitemizde yer alan Münih araç kiralama modülünden faydalanabilirsiniz.

Münih ulaşım haritasından şehre daha detaylı bir bakış atabilirsiniz.

Münih'te Konaklama

Münih, konaklama bakımından oldukça gelişmiş bir şehirdir. Bu yüzden kaldığınız yer neresi olursa olsun gezeceğiniz yerler için ulaşım araçlarına erişmeniz mümkündür. Özellikle merkez olarak kabul edilen Altstadt ve Marienplatz bölgesinde çok sayıda otel yer almaktadır. Gezmeyi seven turistler için merkez tren istasyonunun çevresindeki oteller en ideal konaklama seçenekleridir. Buradan şehrin ünlü turistik noktalarına tren vasıtasıyla ulaşılabilmektedir. Ayrıca istasyonun güneyinde kalan Ludwigvorstadt bölgesi de konaklama için uygun bir yerdir. Münih'te otel fiyatları bölgeye bağlı olarak değişmektedir. Her bütçe ve zevke göre değişen seçeneklere sitemizde yer alan Münih otel arama modülü ile ulaşabilirsiniz.

Münih'te Hava Durumu

Münih, ılıman okyanusal iklime sahip olduğundan yaz ayları serin, kış ayları ise oldukça soğuktur. Şehrin en ideal tatil dönemleri Mayıs ve Ekim ayları arasındaki dönemdir. Münih'te en yüksek sıcaklık 17 derecedir.

Münih uçak biletinizi satın almadan önce planladığınız yolculuk için tahmin aracımızı kullanarak ilgili döneme ait hava durumunu kontrol edebilirsiniz: