New York Uçak Bileti

New York Şehri, Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunan New York eyaletinde yer almaktadır. Nüfus yoğunluğu oldukça fazla olan New York, dünyanın en büyük ve en kalabalık metropolleri arasındadır. Farklı kültürlerden, ırklardan ve coğrafi bölgelerden gelmiş, milyonlarca insana ev sahipliği yapan şehir; eğlence, sanayi, bilim, teknoloji, turizm, sinema ve ekonomi gibi sektörlerde ülkeye öncülük etmektedir. 170 ayrı dilin konuşulduğu, prestijli üniversitelerin yer aldığı şehirde öğrenci nüfusu da bir hayli yoğundur. Özgürlük Anıtı, Empire State binası, Central Park, müzeleri ve Times Meydanı ile her sene yaklaşık 40 milyon turisti ağırlamaktadır. 1615 yılında Hollandalı gezginler tarafından keşfedilen şehre New Amsterdam adı verilmiş,1664 yılında Birleşik Krallık'ın hakimiyeti altına girdikten sonra ismi New York olarak değiştirilmiştir. Keşfe çıkmak için beklemenize gerek yok, New York'a planladığınız yolculuk için sitemizde uygun fiyatlı New York uçak biletlerini bulabilirsiniz.

İstanbul’dan ticaret ve finansın başkenti New York’a, Fulltrip fırsatlarıyla gitmek çok kolay! THY, Lufthansa ve British Airways’den alacağınız İstanbul New York ucuz uçak bileti ile kolayca seyahat edebilir, bu eşsiz kenti dilediğiniz gibi gezebilirsiniz.

New York'ta Gezilecek Yerler

New York'ta büyüleyici gökdelenleri ve mimarinin en güzel örneklerini görmeniz mümkün. Ancak, New York'u tam anlamıyla gezebilmek için birkaç aya ihtiyaç var. Kısıtlı zamanı olanlar için mutlaka görülmesi gereken yerlerin başında görkemli Özgürlük Anıtı bulunur. Anıtla beraber Empire State binası da şehirde görülmesi gereken önemli yapılardan. Binanın en üst katında yer alan seyir terasından şehrin manzarasını izleyebilir, gökdelenlerin ve sokakların fotoğraflarını çekebilirsiniz. Şükran Günü, Aziz Patrick Günü, Noel gibi özel günlerde şehre gidildiğinde, Times Meydanı'nda düzenlenen festivallere katılmak ilginç bir deneyim olacaktır. Şehrin tam ortasında yer alan, devasa park alanı Central Park, şehirde yaşayanlar kadar turistlerin de en çok uğradığı bölgelerden bir tanesi olarak karşımıza çıkar. Parkta dinlenebilir, kitap okuyabilir, koşu ya da yürüyüş yaparak keyifli zaman geçirebilirsiniz. Yalnız şehrin nefes almasını sağlayan bu parkın tamamını gezebilmeniz için birkaç gün ayrılmak da fayda var. Dünya'nın en yetenekli oyuncularının rol aldığı, mükemmel sahne şovlarının sergilendiği Broadway Sokağı, sanat severlerin uğrak yeridir. Çok sayıda kişi tarafından izlenen müzikaller için biletinizi önceden almanızı tavsiye ederiz. Şehirde Central Park dışında kalan tüm binalara, müzelere, sergi salonlarına, tiyatro salonlarına ve anıtlara girişlerde ücret ödenmesi gerekiyor. Bu yüzden "New York City Pass" adı verilen ve fiyatı her sene değişen kartı edinmeniz sizin için avantajlı olacaktır. 9 gün geçerliliği olan kartı edindiğiniz takdirde, turistik olan her yere ücretsiz olarak giriş yapabileceksiniz.

New York'ta Şehir İçi Ulaşım

Metro, tren, otobüs ve taksi şehirde en çok tercih edilen ulaşım araçlarıdır. Taksiler, bazı bölgeler için standart bir tarifeyle hareket ediyor. Fiyatlar ortalamanın üstünde olduğundan, birkaç kişinin bir taksiyi paylaşmasıyla sık karşılaşılan bir durum. New York metro ağı, şehrin en uzak bölgelerine kadar uzanıyor. Böylece, hızlı şekilde ve trafik sorunuyla karşılaşılmadan ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Başlangıçta metro haritası biraz karışık gelse de birkaç kullanımın ardından, gerekli bölgeleri öğrenmiş olacaksınız. Ayrıca sitemizde bulunan New York araç kiralama modülünü kullanarak da kolaylıkla kiralık araç bulabilirsiniz.

New York ulaşım haritasından şehre daha detaylı bir bakış atabilirsiniz.

New York'ta Konaklama

New York, oldukça fazla insanın aynı anda bulunduğu bir şehirdir. Dolayısıyla konaklama seçenekleri de oldukça fazladır. Her bütçeye hitap eden uygun konaklama yerlerini bulmak için çok fazla zorlanmayacaksınız. Tabii şehrin önemli bölgelerine yakın yerlerde konaklamak isteyenlerin, konaklama için daha fazla miktarda parayı gözden çıkartması gerekebilir. Ancak, merkeze ulaşımı kolay olan orta ölçekli pek çok otel de şehirde konaklamak için elverişli durumdadır. Şehrin her yerine ulaşan metro ağı sayesinde, konaklama yapılacak yerin konumu, önemini kaybetmektedir. Ziyaretinizden önce sitemizde yer alan New York otel arama modülünü kullanmak, konaklama için uygun bir yer bulmanıza yardımcı olacaktır.

New York'ta Hava Durumu

New York, Amerika Birleşik Devletleri'nin en batı kısmında yer alan bir kıyı şehridir. Okyanusun kenarında olması, şehrin hava sıcaklıklarını aşırı boyutlara getirmebilmektedir. Yaz aylarında şehirde bulunanlar aşırı sıcak, kış aylarında ise aşırı soğuk bir havayla karşılaşabilirsiniz. Ayrıca yaz aylarında şehir çok sayıda kişi tarafından ziyaret edilmektedir. Bu nedenle sıcak hava ve kalabalık, bu mevsimde şehri gezmeyi zorlaştırabilir. Şehri gezmek için en ideal mevsimler ilkbahar ve sonbahardır.

New York uçak biletinizi satın almadan önce planladığınız yolculuk için tahmin aracımızı kullanarak ilgili döneme ait hava durumunu kontrol edebilirsiniz:

Sizin İçin Seçtiğimiz New York otelleri