Düşük maliyetli taşımacılık hizmeti anlayışını benimseyen Onur Air, 1992 yılında İstanbul'da kuruldu. Şimdiye dek 90 milyonun üzerinde yolcunun güvenli şekilde seyahat etmesini sağladı. Airbus'tan oluşan 22 uçaklık filosuyla faaliyet gösteren Onur Air, günümüzde iç hatlarda 14 önemli noktaya, dış hatlarda ise 25 ülkede 120'yi aşkın noktaya uçuş düzenliyor. Onur Air, 2011 yılı sonu itibariyle taşıdığı 16 milyon kişi ile bugüne kadar iç hatlarda en fazla yolcu taşıyan özel hava yolu şirketi unvanına sahip oldu. Fulltrip uçak bileti servisiyle tekerlekli sandalye ve yemek talebi oluşturabilir, hava yolu üyelik kartlarınızı kullanarak puanlarınızı biriktirmeye devam edebilirsiniz.

Günümüzde yurt içinde iç hatlarda; İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Adana, Antalya, Diyarbakır, Elazığ, Gaziantep, İzmir, Kayseri, Malatya, Samsun, Şanlıurfa, Trabzon olmak üzere 11, dış hatlarda Amsterdam, Berlin, Düsseldorf, Erbil, Lefkoşa, Nalçik, Odessa ve Paris olmak üzere toplam 8 noktaya karşılıklı olarak seferler düzenliyor. Onur Air ile Zagrosjet arasında yapılan Code Share Anlaşması çerçevesinde, İstanbul-Erbil-İstanbul ve Ankara-Erbil-Ankara hatlarında Zagrosjet tarafından icra edilen tüm seferler ortak yapıyor.

Onur Air, yolcularına Adana, Bodrum, Elazığ, Gaziantep, İzmir, Malatya, Samsun ve Trabzon olmak üzere servis uygulaması hizmeti de sunuyor. 

Onur Air Check-in

Onur Air ile yolculuk yapmayı planlayan kişiler web sitesinden, mobil siteden, mobil uygulamadan, havalimanındaki kontuarlardan check-in işlemlerini gerçekleştirebilir. Check-in işlemlerini online yapmak isteyen kişiler, biniş kartını da kendileri üretebiliyor ve çıktı alabiliyor. Check-in işlemleri esnasında pasaport bilgisi, TC Kimlik Bilgisi gerekiyor.

Check-in ve bagaj işlemlerini tamamlamak için yolcuların iç hatlar için uçuş saatinden en geç 60 dakika önce, dış hatlar için ise uçuş saatinden en geç 90 dakika öncesinde havalimanında olmaları gerekiyor.

İç hat seferlerinde; tarifeli kalkış saatine en geç 30, dış hatlarda ise 45 dakika kala check-in işlemlerinin tamamlanmaması durumunda yolcu bilet ve uçuş üzerindeki tüm haklarını kaybediyor. Bu gibi bir durumda ise bilet bedeli ya da ek hizmet bedeli iadesi talep edilmiyor.

Online check-in işlemleri uçuştan 24 saat öncesinde başlıyor. Dış hat seferlerinde uçuşa 3 saat, iç hatlarda ise 2 saat kalana kadar devam ediyor.

Online check-in yapmış yolcularımızın eğer kontuara teslim edilecek bagajları yoksa iç hatlar için uçuş saatinden en geç 30 dakika önce, dış hatlar ve Kıbrıs için ise uçuş saatinden en geç 45 dakika önce biniş kapısında olmaları gerekiyor. Kontuara teslim edecek bagajları olan yolcularımızın ise iç hatlar için uçuş saatinden en geç 60 dakika önce, dış hatlar ve Kıbrıs için ise uçuş saatinden en geç 90 dakika öncesinde havalimanında bagajlarını teslim edecekleri kontuarda hazır olmaları gerekiyor.

Onur Air Koltuk Seçimi

Onur Air bilet satışında ‘Sade Paket’, ‘Standart Paket’ ve ‘Özel Paket’ olmak üzere üç farklı paket uygulamasını devreye sokuyor.

‘Sade Paket’, 8 kg kabin bagaj hakkı ile uçuşun iç hat olması durumunda 15 kg, dış hat olması durumunda ise 20 kg serbest bagaj taşıma hakkı veriyor. ‘Standart Paket’ ise ‘Sade Paket’te verilen haklara ek olarak, serbest bagaj taşıma hakkının iç hatlarda 5 kg ve dış hatlarda ise 10 kg artmasını, koltuk seçimi yapılmasını ve bir adet soğuk yemek menüsü seçilebilmesini sağlıyor.

‘Özel Paket’, ‘Sade Paket’te yer alan serbest bagaj taşıma hakkına ilaveten iç hatlarda 10 kg ve dış hatlarda 20 kg fazla bagaj taşınmasını, iç hatlarda bir adet soğuk yemek, dış hatlarda sıcak yemek menüsünden faydalanılmasını, geniş aralıklı koltuklarımızdan seçim yapılmasını ve uçuşa 2 saat kalana kadar bilette 1 kez kullanılabilecek ücretsiz değişiklik hakkı sağlıyor.

Onur Air yolcuları check-in işlemlerini web sitesi üzerinden uçuşa 2 saat kalana kadar yapabiliyor. Koltuk seçiminizi Fulltrip üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz koltuk satın almadan da biletleme işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Onur Air Bagaj Hakkı ve Ücretleri

Onur Air yolcularının bagaj hakları iç hatlarda 15 kilo, dış hatlarda ise 20 kilo. ‘Sade Paket’, ‘Standart Paket’ veya ‘Özel Paket’ alma durumunuzda ise seçtiğiniz pakete göre bagaj ağırlıkları değişiklik gösterebiliyor.

Onur Air'de ilave bagaj ücretleri internetten ve havalimanından alındığında farklılık gösteriyor. Havalimanı satışlarında iç hatlarda ek 1 kilo 6 TL'ye denk gelirken internet satışlarında ise bu rakam 3 TL'ye geliyor. Havalimanı satışlarında dış hatlarda ise ek 1 kilo 19 TL'ye denk gelirken, internet satışlarında ise bu rakam 10 TL oluyor. İnternetten bilet alımı bu anlamda bütçeniz için daha uygun oluyor.

Onur Air Yiyecek, İçecek ve İkram

Onur Air ile gerçekleştireceğiniz yolculuklarda sıcak yemekten, alkollü veya alkolsüz içeceklere, sandviçlerden tatlı veya tuzlu atıştırmalıklara kadar çeşitli lezzetlere uçuş esnasında Cafeteria Onair Menüsü’nden satın alabilirsiniz.

Onur Air, menüsünden seçtiğiniz herhangi bir yiyeceği veya içeceği uçuş paketlerinize dahil olmak üzere Fulltrip üzerinden de sayın alabilirsiniz. Paket dahilinde satın aldığınız hizmetlerden de daha uyguna faydalanabileceğinizi belirtelim. Onur Air’de internet üzerinden yemek siparişleri uçuşunuza 36 saat kalaya kadar verilebiliyor.

Diğer Hava Yolları

Onur Air Uçak Bileti Yorumlar